Jdi na obsah Jdi na menu
 


BARVÁŘSKÉ ZKOUŠKY

20.9.09

II.cena (95 bodů)- následování 3, barva 3, vodění na řemeni 3, nahánění 4, odložení 3

ZZO

13. 9. 2008 jsme přidali ke zkouškám poslušnosti  zkoušku dle NZŘ, a sice ZZO (zkoušky základní ovladatelnosti). Opět se tyto zkoušky konaly na KK Příluk ve Zlíně. Celé zkoušky byly výborně zorganizované, velké dík patří vedení KK a panu J. Matulovi za objektivní hodnocení. Eframek byl moc šikovný, a tak ztratil z celkového počtu 60 bodů pouze 5, takže výsledný součet činil 55 bodů za poslušnost a za spec. cviky známku prospěl výborně. Přála bych si, aby Efram v takové úspěšné bilanci pokračoval i nadále.


ZOP

20. 4. 2008 Efram nastoupil po dlouhé přípravě na základní zkoušky z poslušnosti ZOP. Posuzoval pan rozhodčí K. Štibora. Ze 100 bodů získal Efram 81 a tak splnil zkoušky na velmi dobrou. Jelikož bylo špatné počasí, tak Efram u některých cviků zkrátka stávkoval. Ale to už se nedalo nic dělat, i tak je to celkem slušný výkon na tvrdohlavého jezevčíka. Pořadatelům KK Příluk patří dík!


ZKOUŠKY BEZKONTAKTNÍHO NOROVÁNÍ

Dne 20.10. 2007 se konaly ve Zlíně na umělé noře na Burešově zkoušky norování. Bylo přihlášených něco přes 20 psů, ale zúčastnilo se pouze 17 a z toho uspělo u zkoušek 14 norníků.
Jako obvykle se na někoho čekalo, takže jsme ve velmi nepříznivém počasí postávali venku a čekali. To byla ale jediná stinná stránka celých zkoušek. Při rozlosování pořadí jsme si s Eframkem nevytáhli jiné číslo, jak 13, ale tentokrát to byla šťastná 13. Jelikož jsme šli na řadu až mezi posledními, trávili jsme čas v "myslivecké" klubovně a měli jsme tak výborný přehled o výkonech psů, kteří nás předcházeli. Na noru jsme se dostali zhruba kolem 11 hodiny a Efram tam vyloženě vlítl, jak tajfun.
Noru proběhl za 12 vteřin a vzteky na lišku byl celý bez sebe a nejradši by běžel ještě několikrát. Tímto časem si Eframek vybojoval 2. místo, co se týče rychlosti. Známky tedy vypadaly takto: Ochota k práci 4, hlasitost 4, vytrvalost 4 a rychlost také 4, dohromady tedy plný počet bodů. Při závěrečném nástupu a vyhlašování výsledků jsme dostali dokonce i velmi praktický dárek do lesa.
Děkuji panu L. Šenkeříkovi, jeho ženě J. Šenkeříkové za vynikající přípravu a spravedlivé soudcování, stejně tak i hlavnímu rozhodčímu panu J. Martonimu.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář